СОНК на протест најавува прекин на наставата, МОН без одговор

2 копии

Потребно е зголемување на сите плати, и раст на пензиите за 20%, а не квази како што прави СДСМ. Владата и министерство за образование треба да извршат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата да прифати општ раст на платите, потребен е раст и во образованието и во здравството. Денес имаме ситуација асистент на факултет да работи за 23.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изминатиов период сме сведоци на брутално кршење на основните работнички права, а особено во делот на минималната плата, нешто што секојдневно е предмет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот синдикат на одбраната и Синдикатот за угостителство и туризам даваат безрезервна поддршка на протестот на Конфедерацијата на слободни синдикати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Независниот синдикат на одбраната дава целосна и безрезервна поддршка на дел од гранските синдикати при Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На Економско-социјалниот совет не е постигнат договор за усогласување на останатите плати со минималната плата. Од Конфедерацијата на слободни синдикати веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 219 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 100 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 135 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 91 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 84 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 221 | | | веќе видена

До петок времето во Македонија се задржува пролетно, стабилно и сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ветер од југозападен правец и истиот ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОНК на протест најавува прекин на наставата, МОН без одговор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: