Американците во паника: Доларот паѓа

4 копии
3 копии

Нагло се зголемија цените на акциите на Волстрит во текот на вчерашниот ден, најмногу во технолошкиот сектор, што се должи на намалените тензии околу Украина, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард денеска по повод 20-годишнината на еврото изјави дека валутата е дел од заедничкиот идентитет на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Глобалните инвеститори денеска побрзаа да купат американски долари, јапонски јен и швајцарски франк како сигурни средства, поради психозата дека Русија наводно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој тренд на девизните берзи дојде еден ден откако САД објавија дека Русија во секој момент може да ја нападне Украина.Москва негираше дека има такви планови, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 435 | | | веќе видена

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 186 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американците во паника: Доларот паѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: