Костадиновска-Стојчевска: Споменот за Тоше зборува за трагите на нашето постоење

Според Костадиновска-Стојчевска, споменот за Тоше говори за трагите на нашето постоење. – Ако трагите што ги оставаме зад себе говорат за нашето постоење, ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска, во рамки на престојот во Крушево, ја посети Спомен-куќата на Тоше Проески на Гумење. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 489 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 564 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска-Стојчевска: Споменот за Тоше зборува за трагите на нашето постоење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: