Дали Европа ќе ја види најголемата воена офанзива од Втората светска војна?

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
| | веќе видена | слични

Професорката на мировните студии на Факултетот за политички науки на универзитетот во Белград иако е во пензија и натаму е активна во неверојатно прецизното и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин имаат различни доктрини во однос на надворешната политика на светските сили на чие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 254 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев вели дека полицијата потфрли со обезбедувањето на протестот. Според него, бандите на ДУИ пукаа кон демонстрантите. ...
сите 255 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Европа ќе ја види најголемата воена офанзива од Втората светска војна?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: