Колку е опасен омикрон сојот по децата?

Во моментов има 11 позитивни жени, осум се продиле две чекаат да се породат. Тие се смесетени во посебен оддел во клиниката,  влезот е од задниот дел на ...
| | веќе видена | слични

Нова година, нови мутации со нови имиња... Уште не изминал ниту првиот месец од 2022 година, а веќе има две ново откриени мутации на корона вирусот - „иху“ ...
| | веќе видена | слични

Владата следната недела ќе одлучи дали ќе ја прифати најновата препорака на Комисијата за здравство чиј став е дека граѓаните што се позитивни, а немаат ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се уште се применуваат истите, застарени протоколи против Ковид 19 како пред две години. Иако СЗО го призна сопствениот пропуст и се коригира, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 299 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 347 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку е опасен омикрон сојот по децата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: