Коронавирусот многу брзо се менува, мутира, а Македонија не ги менува протоколите

Во Македонија се уште се применуваат истите, застарени протоколи против Ковид 19 како пред две години. Иако СЗО го призна сопствениот пропуст и се коригира, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Има ли Комисија за заразни болести и Министерство за здравство? – Ковид убива поради неспособноста на владата, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.Вчера ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ковид – центарот на Клиниката за кожни болести од денеска е ставен во функција и примени се првите пациенти со компликации од КОВИД-19. Во текот на утрешниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
| | веќе видена | слични

Во моментов има 11 позитивни жени, осум се продиле две чекаат да се породат. Тие се смесетени во посебен оддел во клиниката,  влезот е од задниот дел на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

И регионот бележи пораст на позитивни случаи на вирусот. Во Србија вчера се регистрирани 19.901 нов случај, што е рекорден број на заболени за еден ден во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство отвори дополнителни болнички капацитети затоа што нагло се зголеми бројот на пациенти на кои им треба хоспитализација поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 476 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 472 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот многу брзо се менува, мутира, а Македонија не ги менува протоколите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: