Goldman: Можно е 100 долари за барел, бидејќи рекордната побарувачка ја надминува понудата

Нафтата од 100 долари за барел не може да се исклучи во 2023 година, бидејќи се очекува растот на понудата да биде премногу бавен за да ја задоволи рекордната ...
| | веќе видена | слични

Глигор Бишев е Генерален директор и претседател на Управниот одбор на Шпаркасе банка и вели дека многу предизвици успеавме да надминеме, уште многу се пред ...
| | веќе видена | слични

Многу предизвици успеавме да надминеме, уште многу се пред нас. Какви се очекувањата за 2022 година на едни од најуспешните луѓе во земјава, прашуваме во ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа бидејќи инвеститорите се повеќе склони кон ризични инвестиции на крајот на годината, но се тргуваа ...
| | веќе видена | слични

Нафтата се стабилизира бидејќи инвеститорите ги одмеруваат мешаните сигнали за побарувачка, додека обемот на тргување се намалува, како што се движиме кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 148 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 66 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Goldman: Можно е 100 долари за барел, бидејќи рекордната побарувачка ја надминува понудата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: