Макрон: Направивме реформи за да добиеме многу посилна економија во Франција

Францускиот претседател Емануел Макрон рече дека ја направил економијата на Франција посилна и се обидел да покаже дека не е одвоен од проблемите на обичните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ тврди дека Владата нема да го преживее јануари 2022 година. Тој во интервју за Антена М изјави дека анкетите на јавното ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Американскиот претседател Џо Бајден (79) во синоќешното интервју на „Еј-Би-Си“ рече дека ќе биде уште порешителен да се кандидира за втор мандат, доколку и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новинарот Срѓан Шкоро најави дека ќе се кандидира за претседател на Србија на претстојните избори во 2022 година. Како што пренесуваат српските медиуми, тој ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 242 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 199 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 127 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон: Направивме реформи за да добиеме многу посилна економија во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: