Светска здравствена организација: Омикрон варијантата е регистрирана во 63 земји во светот


Омикрон варијантата на коронавирусот е утврдена во 63 земји во светот, соопшти Светската здравствена организација (СЗО), прецизирајќи дека податоците се ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица заразени со омикрон починаа во Велика Британија, изјави британскиот вицепремиер Доминик Рааб, не исклучувајќи ја можноста за построги социјални ...
| | веќе видена | слични

Израел ретко ги става САД на таква листа, а сега тоа е направено поради зголемувањето на бројот на заразени Израелци. Се очекува Парламентарната комисија да ...
| | веќе видена | слични

Израелските министри денеска одобрија САД и Канада да бидат ставени на списокот на така наречените црвени земји во кои е забрането патувањето на Израелците ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Словенија бројот на новозаразени лица продолжува да опаѓа, а бројот на хоспитализирани исто така се намалува, но Владата не најавува олабавување на мерките ...
| | веќе видена | слични

Голем број европски земји ги заоструваат мерките поради доаѓањето на новиот вид коронавирус, кој ќе стане доминантен веќе во 2022 година.Ситуацијата стана ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица заразени со варијантата на коронавирус омикрон починаа во Велика Британија, а 104 се хоспитализирани, соопшти британската влада „Знаеме дека ...
| | веќе видена | слични

Владата на Велика Бртитанија, предводена од Борис Џонсон, е поделена околу можноста за воведување нов карантин. Неколку министри во владата го притискаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска здравствена организација: Омикрон варијантата е регистрирана во 63 земји во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: