Доделени 20 стипендии „Борис Трајковски“ за академската 2021/2022 година

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги додели стипендиите „Борис Трајковски“, за академската 2021/2022 година, за студии од втор циклус за Пан-европската ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот Екрем Арифи денеска ќе го посетат ОУ „Дитурија” во општина Липково. Како што најавија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Правото на квалитетно образование е едно од најважните и неприкосновени права на секое дете, затоа како Министерство за образование и наука, создадовме ...
| | веќе видена | слични

Училиштето, додава таа, не учи за знаењата, но и за други многу важни нешта- за животот, за еднаквоста, за почитување на различностите.-Врз основа на овие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основата за демократско и прогресивно општество е квалитетното образование, порача министерката за образование и наука Мила Царовска на панел дискусијата ...
| | веќе видена | слични

На унапредувањето на квалитетот на националниот образовен систем гледаме како можност за севкупен општествено-економски напредок на Македонија и исчекор кон ...
| | веќе видена | слични

Преквалификацијата и доквалификацијата овозможуваат брзо стекнување на вештини и знаења, а со тоа и оспособување за занимања за кои пазарот на труд има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1047 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 489 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 485 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделени 20 стипендии „Борис Трајковски“ за академската 2021/2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: