Тој што го сака Халанд ќе треба да плати астрономска провизија на Раиола


Норвешката гол-машина на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот. Халанд е голема желба на многу клубови, а на ...
| | веќе видена | слични

Младиот германски репрезентативец, и еден од најбарите во моментов Карим Адејеми, најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Борусија Дортмунд, откако одбил да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напаѓачот на Салцбург, Карим Адејеми не сака кариерата да ја продолжи во Барселона туку во Борусија Дортмунд каде би го наследнил Ерлинг Халанд. Младиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тој што го сака Халанд ќе треба да плати астрономска провизија на Раиола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: