Во Португалија и на целосно вакцинираните граѓани ќе им бараат негативен тест

Португалија воведува рестриктивни мерки и за вакцинираните граѓани. Властите наведоа дека сите патници кои доаѓаат во земјата, дури и оние кои се целосно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
3 копии

За влез во Франција ќе биде неопходен негативен ПЦР тест за сите лица кои доаѓаат надвор надвор од Европската унија, без разлика дали се вакцинирани или ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Патниците кои доаѓаат во Франција надвор од Европската Унија мора да имаат негативен тест за Ковид-19, без оглед на нивниот статус на вакцинација, изјави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секој што ќе сака да влезе на територијата на Косово од 3 јануари ќе треба да има доказ дека примил две дози од вакцината. Тоа го предвидуваат новите мерки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Норвешките власти воведуваат нови мерки и препораки за борба против коронавирусот, јави ДПА. На граѓаните им се препорачува да носат маски при користење ...
| | веќе видена | слични

Во Португалија денеска ќе биде отворен најголемиот центар за вакцинација поради бранот нови случаи на инфекција со коронавирусот. Португалија каде се ...
| | веќе видена | слични

Скијачките центри се отвораат во Италија, но со Ковид потврда и негативен ПЦР тест, додека во Австрија хотелите и рестораните нема да работат. Каква е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Португалија и на целосно вакцинираните граѓани ќе им бараат негативен тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: