По смртта на Дончев, назначен нов директор на Адинг

Зоран Петровски дипл.инж.архитект, е новиот Претседател на Управен одбор и генерален директор на АДИНГ АД, Скопје. Станува збор за првиот и долгогодишен ...
| | веќе видена | слични

Најновиот проект на „Алкалоид“ АД Скопје вклучува бенефиции за децата на вработените , преку финансиска партиципација на компанијата во износ од 1.000 ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Време зa читање: 3 минути Човечките ресурси се еден од најцврстите столбови на 85-годишниот раст и развој на алкалоидовата успешна приказна, а грижата за ...
| | веќе видена | слични

„Во процесот на иницирање на овој нов проект бевме фокусирани на повисока цел – нашите деца, кои се нашата иднина…“ Ч овечките ресурси се еден од најцврстите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 419 | | | веќе видена

Повредениот српски државјанин, како што информира вчера министерот за надворешни работи Бујар Османи, ќе биде пренесен во Србија, а нашите во Скопје, во ...
сите 342 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на денешната изјава во општина Аеродром дали очекува промени од новата власт ...
сите 177 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс”, што се случи на автопатот ...
сите 203 | | | веќе видена

Двајца од граѓаните на Северна Македонија повредени во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од софиската болница „Пирогов“. Како што јави ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По смртта на Дончев, назначен нов директор на Адинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: