Пред православната црква во Грачаница се појави табла со благодарност за муслиманите

Неформална група граѓани поставила натпис со благодарност за муслиманите оти го сочувале православниот Храм на вознесението Господово во Грачаница за време на ...
| | веќе видена | слични

Испораката на нови американски хеликоптери, наменети за вооружените сили на Босна и Херцеговина (ОСБиХ), треба да се реализира до крајот на годинава, како што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ревизијата е чист политички договор и нема да донесе ништо ново за случајот „Монструм". Ваков е ставот на оштетените во предметот за петкратното убиство кај ...
сите 472 | | | веќе видена

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 299 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 398 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Видеото од реакцијата на Питер Крауч кога го прашаа дали Барселона може да се врати во мечот со Баерн после 0-2 на полувреме, стана вирално по социјалните ...
сите 117 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза?, ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред православната црква во Грачаница се појави табла со благодарност за муслиманите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: