Млада девојка скока преку ограда во скопската ЗОО и ги вознемирува животните | ВИДЕО

Млада девојка ја прескокнува оградата од живеалиштето на мечките и ги вознемирува животните во скопската Зоолошка градина. Видеото е објавено на профилот на ...
| | веќе видена | слични

Откако медиумите во Македонија дознаа за шверцот со младите лавчиња , за темата се заинтересира и српската зоолошка градина во Палиќ. Директорката на ...
| | веќе видена | слични

Оттаму информираат дека во наредниот период започнувааат со реновирање на живеалиштето на белите лавови и, како што велат, на овој простор ќе му дадат нов лик ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на месец октомври беше завршено реновирањето на живеалиштето на нилскиот коњ во скопската Зоолошка градина, каде кровот на внатрешното живеалиште ...
| | веќе видена | слични

Различните видови животни и птици што престојуваат во скопската Зоолошка градина имаат различни потреби и „барања“ од нивните негуватели, за полесно да ги ...
| | веќе видена | слични

За жал, за голема жал, Скопје сѐ уште крие ликови што уживаат во малтретирањето на животните. Во неколку наврати од скопската зоолошка градина беа објавени ...
| | веќе видена | слични

Девојката која вчера се снимаше додека се прекачува преку оградите во Зоолошката градина во Скопје во живеалиштата на кафеавите мечки и останатите животни, се ...
| | веќе видена | слични

Девојката која се снимаше додека се прекачува преку оградите во Зоолошката градина во Скопје на височина во живеалиштата на кафеавите мечки и останатите ...
| | веќе видена | слични

Девојката која прескокнувајќи ги оградите на живеалишта ги малтретира животните во Зоолошката градина во Скопје ќе се соочи со пријава. Откако вчера видеото ...
| | веќе видена | слични

Откако денес на социјалната мрежа Тик-ток се појави видео коешто предизвика негативни реакции каде студентката по криминологија на Факултет за безбедност Мила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Немаше потреба да се прават овие театри еден месец и да се фокусира јавноста бидејќи државата има еден силен предизвик во декември, а тоа е почеток на ...
сите 597 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Лошите економски политики на владата предводена од СДСМ и премиерот во заминување, Зоран Заев ги донесоа граѓаните до се поголема сиромаштија. Освен за ...
сите 465 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млада девојка скока преку ограда во скопската ЗОО и ги вознемирува животните | ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: