Кои се моделите на штедење, прилагодени на потребите и животниот ритам на корисниците на Халкбанк?

Време зa читање: 5 минути Во секојдневниот живот, многу е важно да се пронајдат и континуирано да се практикуваат позитивни навики. Иако секој поединец има ...
| | веќе видена | слични

Дали хартиените штедни книшки ќе заминат во историјата со брзата дигитализацијата на банкарското работење и понуда за клиентите? Пандемијата со ковид-19 го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Сакајќи да ги научи младите на вистинските вредности и на донесување мудри одлуки, но и да им даде почетен „ветер во грб“, веќе 16 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 5 минути Депозитите бележат раст и во услови на пандемија, а банкарскиот сектор е ликвиден. Иако банките и штедилниците ги следат трендовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Растот на депозитите продолжи со солидно темпо и во текот на корона-кризата. Банкарскиот систем добро го помина тестот којшто го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одбележувањето на Светскиот ден на штедењето, 31 октомври, денот кога се потсетуваме колку е важно да се има финансиска сигурност во вид на заштеда и ...
| | веќе видена | слични

Населението е финансиски суфицитарно, тоа е она од кое потекнува штедењето. Домаќинствата во банките чуваат 4,7 милијарди евра, а нивното кредитирање е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот ...
сите 663 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски, најавува директен избор на кандидатите за функционери од страна на сите членови на партијата. „Со ...
сите 394 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 371 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 355 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 182 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 70 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се моделите на штедење, прилагодени на потребите и животниот ритам на корисниците на Халкбанк?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: