Романски министер за здравство: НЕ СЕ ГЛЕДА крајот на пандемијата


Поранешниот репрезентативец на Романија, Банел Николица исчезнал и му се губи секаква трага, јавуваат локалните медиуми. Николица ја напушти Романија, а ...
| | веќе видена | слични

Ако прочитате вакво сценарио, ќе помислите какво клише, но понекогаш животот успева да напише луди приказни. Банел Николица, поранешен романски репрезентативец ...
| | веќе видена | слични

Песимистички прогнози доаѓаат од Романија. Привремениот романски министер за здравство Чеке Атила изјави дека сега не се гледа крајот на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 835 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот им рече на пратениците дека западните сојузници „едногласно“ ќе реагираат на секој руски напад врз Украина и ќе воведат „најстроги“ санкции досега. ...
сите 464 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 126 | | | веќе видена

Берлин доби централна улога во украинскиот конфликт, меѓу другото и поради неговите врски со Москва. Но, во Германија се уште се бара германска позиција, ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романски министер за здравство: НЕ СЕ ГЛЕДА крајот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: