ИНТЕРВЈУ СО ДЕЈВИД ШОХ: Во HTEC ќе регрутираме инженери од цела Македонија, со новите решенија го дигитализираме бизнисот

Откако отвори Центар за развој во Скопје, американската компанија HTEC планира да се прошири и во другите градови во земјата. Дејвид Шох, главниот оперативен ...
| | веќе видена | слични

Познато е дека ИТ-секторот се развива многу брзо и дека е еден од најпопуларните кога станува збор за изборот на саканата професија. Бројот на ИТ-компании во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Kако одговор на влијанието што пандемијата го има врз секојдневниот живот, Ендава постојано дава приоритет на безбедноста и благосостојбата на своите вработени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата Гемак Трејд, годинава одбележува 30 години од своето основање. Во изминатите три децении, Гемак успеа да изгради силна позиција на пазарот на една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако заменик министерот за финасии, Димитар Ковачевски потврди дека ќе ја поднесе кандидатурата за иден претседател на владејачката партија-СДСМ во рок од 7 ...
сите 633 | | | веќе видена

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 626 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 331 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 626 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена

Биткоинот нагло падна денеска, за речиси 8,0 отсто, по извештајот за нов вид на коронавирус кој е потенцијално отпорен на вакцината.Ова ги натера инвеститорите ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ СО ДЕЈВИД ШОХ: Во HTEC ќе регрутираме инженери од цела Македонија, со новите решенија го дигитализираме бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: