ДОКТОРКА ВО СЛОВЕНИЈА ДАВАЛА КОВИД-ПОТВРДИ ЗА 50 ЕВРА Наместо ПЦР тестови, барала антитела

2 копии

Докторка во Помурје во Словенија издавала лажни ковид-потврди за 50 евра, а наместо ПЦР тест или потврда за прележаност доволно било пациентот да има антитела, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на Европската комисија задолжен за Европскиот зелен пакт, Франс Тимерманс, пристигнува во Бугарија. Како што јави дописникот на МИА од Софија, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Како што јави дописникот на МИА од Софија, главната цел на стратешкиот документ е да се потврди „волјата и подготвеноста на трите земји за долгорочно планирање ...
| | веќе видена | слични

Големиот скандал во Словенија, кој го обелодени новинарка открива дека докторка во Помурје фалсификувала ковид сертификати за кои граѓаните плаќале 50 евра. ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Докторка од Помурје во Словенија издавала потврди за коронавирус за 50 евра. Случајот го истражува и Лекарската комора на Словенија. Како што пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи, Бојко Рашков, испрати писмо до својата колешка министерката за регионален развој и јавни работи Виолета ...
| | веќе видена | слични

Докторка од Помурје во Словенија издавала потврди за коронавирус за 50 евра. Една новинарка и се претставила на докторката како личност која била во контакт со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот привремен вицепремиер и министер за социјална политика, Галаб Донев, во Министерскиот совет во Софија ја прими потпретседателката на Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОКТОРКА ВО СЛОВЕНИЈА ДАВАЛА КОВИД-ПОТВРДИ ЗА 50 ЕВРА Наместо ПЦР тестови, барала антитела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: