Литературен и ликовен конкурс по повод Неделата на грижа за стари лица

2 копии

Центарот за култура „Григор Прличев“ од Охрид го распиша годинашниот конкурс за најдобра поема што традиционално се објавува во знак на сеќавање на ликот и ...
| | веќе видена | слични

Според пропозициите на конкурсот, пријавувањето на авторски трудови ќе трае заклучно со 14 ноември, со досега необјавени поеми на слободно избрана тема. ...
| | веќе видена | слични

„Светот на Биби“ распишува конкурс за креирање нови приказни (сликовници) со ликовите од „Светот на Биби“. Учесници во конкурсот можат да бидат и млади и веќе ...
| | веќе видена | слични

По повод 13 ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност на Скопје во рамки на мултимедијалната манифестација „Денови на ...
| | веќе видена | слични

Издавачката куќа „Темплум“ по шеснаесетти пат го распишува конкурсот „Новите!“, за најдобар прозен дебитантски ракопис на македонски јазик. Ракописите, кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Литературен и ликовен конкурс по повод Неделата на грижа за стари лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: