11 намирници што треба да ги избегнувате доколку сакате мазна кожа без брчки

Некои од нашите омилени здрави и брзи закуски, како што се смути и сушено овошје, всушност можат да го оштетат здравјето на кожата и да нe натераат да старееме ...
| | веќе видена | слични

Познавањето на сопствената кожа е од исклучителна важност. Сето она низ кое минуваме низ годините остава траг на нашето тело, и тоа го нарекуваме природен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 216 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 намирници што треба да ги избегнувате доколку сакате мазна кожа без брчки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: