Измама од 122 милиони долари: Праќал лажни сметки, „Гугл“ и „Фејсбук“ ги плаќале

Евалдас Римасаускас (50) е човекот кој ги измамил „Гугл“ и „Фејсбук“ за 122 милиони долари, едноставно испраќајќи им случајни сметки, што компаниите ги ...
| | веќе видена | слични

Мекдоналдс не престанува да иновира. По воведувањето на дигиталното мени, до крајот на оваа година, оттаму ќе воведат помошна технологија за слепите клиенти во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 234 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измама од 122 милиони долари: Праќал лажни сметки, „Гугл“ и „Фејсбук“ ги плаќале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: