ВЕТЕРИНАРИТЕ БАРААТ ДДВ ЗА НИВ ДА ИЗНЕСУВА 5 ОТСТО Парите ќе ги вложуваат во опрема

2 копии

Ветеринарната комора го реафирмира барањето за намалување на даночната стапка за ветеринарно-здравствените услуги од 18 на 5 отсто. Со оглед дека ваквата мерка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Селекторот Благоја Милевски нема да може да смета на Аријан Адеми за ноемвриските натпревари на репрезентацијата на Македонија, капитенот на Динамо Загреб ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 304 | | | веќе видена

Нема голови по првиот дел на Националната Арена Тодор Проески во Скопје на дуелот Работнички – Скопје. И тоа благодарение на утката на Тантуровски, и потоа на ...
сите 55 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека време е да создадеме нова иднина, а Македонија има неопходно потреба од промени, проекти и победи. Народот, тивкото мнозинство на оваа ...
сите 338 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЕТЕРИНАРИТЕ БАРААТ ДДВ ЗА НИВ ДА ИЗНЕСУВА 5 ОТСТО Парите ќе ги вложуваат во опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: