Радев најави дека нема да има промена во политиката на новата привремена влада на Бугарија

Нема да има промена во политиката на новата привремена влада, а зајакнувањето на државноста останува главен приоритет. Тоа го изјави денеска претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев ја одбил понудата на ГЕРБ на Бојко Борисов да биде нивен кандидат за претседател на изборите во Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов ги коментираше претстојните претседателски избори во земјата за време на неговата посета на градот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешните министри за економија и финансии во бугарската техничка влада – Кирил Петков и Асен Василев, денеска го претставија својот политички проект ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Поранешниот бугарски претседател, Росен Плевнелиев, го одбил предлогот на партијата на Бојко Борисов, ГЕРБ, да биде нивни кандидат за претседател на изборите ...
| | веќе видена | слични

Двајцата поранешни времени министри на Бугарија, Кирил Петков и Асен Василев, утре ќе ги претстават своите планови за учество на претстојните парламентарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според најновата анкета на Галуп, доколку изборите за Националното собрание се одржат во првата половина на септември, ГЕРБ -УДФ ќе добие 22,5 отсто од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 574 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 149 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
сите 337 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 147 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев најави дека нема да има промена во политиката на новата привремена влада на Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: