Две македонски апликации за полесно снаоѓање во разговорни ситуации во англиски и германски говорни подрачја

Кога се патува во земји каде слабо владеете одреден јазик, се препорачува носење прирачници со најчесто користени фрази. Но, наместо книга, зошто прирачникот ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две македонски апликации за полесно снаоѓање во разговорни ситуации во англиски и германски говорни подрачја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: