Шахпаска: Целта ни беше 92 отсто од работниците да не работат во недела


Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот новинар, Борче Грозданов, кој е примател на инвалидска пензија, и ги поклони на министерката за труд и социјална политика, Јагода шахпаска, своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервју за Македонската радио телевизија, апелираше до вработените во детските градинки да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска во Битола е отворен Центар за поддршка на згрижувачки семејства во државата. Новиот центар, кој ќе понуди поддршка на 113 згрижувачки семејства кои се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Во Битола денеска се отвори вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства во државата, како дел од ЈУ„Домот за доенчиња и мали деца"во Битола. Тој ќе ...
| | веќе видена | слични

Дигиталната апликација аудиочитач ќе биде бесплатна и достапна за сите, и тоа на македонски и на албански јазик, а исто така ќе биде лесно применлива за сите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новиот закон за работни односи со кој целосно ќе се регулира оваа сфера најверојатно ќе влезе во собраниска процедура на крајот на октомври или почетокот на ...
| | веќе видена | слични

-Драфт верзијата на законското решение е изработена од страна на МТСП. Дебатата по него ќе продолжи по завршување на годишните одмори со сите учесници кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Целта ни беше 92 отсто од работниците да не работат во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: