ПАДНА ИМПЕРИЈАТА ТУЏАРОВИ, Реплек оди во рацете на…?

Ве известуваме дека согласно одобрението дадено од КХВ на 111-та седница и започнувајќи од 30.07.2021 Депозитарна банка на фондовите Генерали Кеш Депозит, ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на Банката. „Ве известуваме ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Народната Банка на Република Македонија издаде Решение со кое се издава претходна согласност Г-ѓа Андреја Стражишар да биде ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за хартии од вредност донела Решение со кое на СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД Битола му е дадено одобрение да издаде прва емисија на корпоративни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија на 114 тата седница со која претседаваше Претседателот на КХВ М-р Нора Алити ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАДНА ИМПЕРИЈАТА ТУЏАРОВИ, Реплек оди во рацете на…?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: