Духот на инфлацијата кружи низ целиот свет


Кампањите за вакцинирање во Романија и Бугарија стагнираат зашто многу граѓани не сакаат да се имунизираат. Десетици илјади дози вакцини морале веќе да бидат ...
| | веќе видена | слични

Кубанските власти објавија дека ковид вакцината „абдала“ развиена во оваа земја има делотворност од 92%, што ја става на речиси исто ниво со оние на ...
| | веќе видена | слични

Кубанските здравствени власти соопштија дека нивната вакцина Абдала има ефикасност од над 92%, речиси на исто рамниште со Фајзер и Модерна. На што се должи ...
| | веќе видена | слични

Забраната за консумирање на производи од канабис, според Врховниот суд на Мексико, е спротивна на уставот на земјата. Судиите повторно го повикаа парламентот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската влада во петокот го објави нестрпливо од јавноста очекуваниот извештај за постоењето на вонземјани, но истовремени признавајќи дека десетици ...
| | веќе видена | слични

Американската влада во петокот во многу очекуваниот извештај објави дека нема докази за постоење на вонземјани, но истовремено признавајќи дека десетици ...
| | веќе видена | слични

Останато

Излезност по општини на денешниве Локални избори 2021 до 11:00 часот според АКСИОС 2017 АЕРОДРОМ 10,22 АРАЧИНОВО 5,78 БЕРОВО 13,05 БИТОЛА 12,30 БОГДАНЦИ 12,52 ...
сите 292 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 143 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Духот на инфлацијата кружи низ целиот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: