Бундесбанк: Германците во текот на пандемијата повеќе користеа готовина

3 копии

Побарувачката за готовина се зголеми во Германија за време на пандемијата во 2020 година и покрај широкиот спектар на опции за плаќање, покажа истражувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Аналитичарите на Голдман Сакс ги споделија своите предвидувања околу очекуваното закрепнување во еврозоната, односно тие веруваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Банката за меѓународни порамнувања ја даде целосната поддршка на развојот на дигиталните валути на централната банка Израелската ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Две од најголемите банки во Бугарија прекинуваат со отворање на депозитни сметки. Тоа се случи откако на почетокот на годината банката ДСК, ја започна таквата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Американската централна банка во средата ја задржа основната каматна стапка помеѓу 0 и 0,25 проценти по долгоочекуваниот дводневен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Претходните неколку години клучните каматни стапки во еврозоната се развија само во една насока – надолу. За време на мандатот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејан Трајковски, професор по квантна механика преку својот фејсбук профил укажува дека парите што нашите граѓани ги чуваат во банка практично губат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бундесбанк: Германците во текот на пандемијата повеќе користеа готовина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: