Три најголеми бугарски банки прекинуваат со отворање на депозити

Две од најголемите банки во Бугарија прекинуваат со отворање на депозитни сметки. Тоа се случи откако на почетокот на годината банката ДСК, ја започна таквата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во мај продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити и се сведе на ниво од 4,56 отсто. Просечната каматна стапка на вкупните ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Домот од соништата за секого може да стане реалност и секој може да го добие својот идеален дом со лесно достапен и атрактивен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Аналитичарите на Голдман Сакс ги споделија своите предвидувања околу очекуваното закрепнување во еврозоната, односно тие веруваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Водени од мотото „Важни се луѓето“ , Халкбанк секогаш воведува нови иновативни производи кои значително би им го олесниле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Халкбанк создаде нов потрошувачки кредит со животно осигурување и полиса од незгода, кој вклучува и бројни други поволности. Со фиксна каматна стапка од 5% за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 728 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостувајќи во ХРТ, каде што зборуваше за состојбата со коронавирусот, истакна дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три најголеми бугарски банки прекинуваат со отворање на депозити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: