Селф тестовите во Грција во комбинација со вакцинацијата и тестирањата ја подобриле епидемиолошката слика

2 копии

Намалување на бројот на нови случаи, на хоспитализирани пациенти, како и намалување на индексот на позитивност, било регистрирано во Грција со воведувањето на ...
| | веќе видена | слични

Под слоганите „Грција да не стане земја со евтина работа без работнички права”; „Повлечете го законот за работни односи”; „Без прекин работат само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во центарот на Атина во тек е масовниот и мирен протест во рамките на генералниот 24-часовен штрајк организиран од синдикатите на вработените во државниот и ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во Грција утрово започна 24-часовен генерален штрајк на јавниот и приватниот сектор, кој ќе ја парализира земјата, а ќе создаде проблеми во бродскиот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
4 копии

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селф тестовите во Грција во комбинација со вакцинацијата и тестирањата ја подобриле епидемиолошката слика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: