Заев за Законот за земјоделско земјиште: Секоја педа обработливо земјиште ја ставаме во функција за економски развој


Премиерот Зоран Заев за Законот за земјоделско земјиште вели дека секоја педа обработливо земјиште ја ставаат во функција на ресурс за економски развој, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Никогаш нема да дојдат инвестициите кои што ги ветуваше Зоран Заев. Ветуваше од 2017тата година стотици, илјадници вработувања, но кажете ми една инвестиција ...
| | веќе видена | слични

Лавина барања за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште има на Единствениот национален електронски регистар на прописи ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 685 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 147 | | | веќе видена

Лионел Меси ја презентираше Златната топка, престижна награда која ја доби неодамна на церемонијата оджрана во Париз. Фудбалерот на ПСЖ во понеделникот се ...
сите 253 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за Законот за земјоделско земјиште: Секоја педа обработливо земјиште ја ставаме во функција за економски развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: