Заев за Законот за земјоделско земјиште: Секоја педа обработливо земјиште ја ставаме во функција за економски развој


Премиерот Зоран Заев за Законот за земјоделско земјиште вели дека секоја педа обработливо земјиште ја ставаат во функција на ресурс за економски развој, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Никогаш нема да дојдат инвестициите кои што ги ветуваше Зоран Заев. Ветуваше од 2017тата година стотици, илјадници вработувања, но кажете ми една инвестиција ...
| | веќе видена | слични

Лавина барања за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште има на Единствениот национален електронски регистар на прописи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јас ја отворив широко вратата и на ВМРО -ДПМНЕ и на Коалицијата „Обнова за Македонија“. Секој оној кој сака да види една напредна, чесна, честита Македонија, ...
сите 516 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 505 | | | веќе видена

Благодарност до гевгеличани, благодарност до сите кои го дадоа својот глас за мене како кандидат за градоначалник на општина Гевгелија и за советничката листа ...
сите 291 | | | веќе видена

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 35 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за Законот за земјоделско земјиште: Секоја педа обработливо земјиште ја ставаме во функција за економски развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: