Скопјанец дарувал крв 90 пати, но бил вратен од вакциналниот пункт без образложение


Добил термин за вакцинација, но без никакво образложение бил вратен од вакциналниот пункт. 59-годишниот крводарител Зоран Трипчуновски за Алфа раскажува како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не престанува хаосот со термините за вакцинација. Секој ден нова приказна, ново сведоштво. Меѓу последните е тоа на крводарителот Зоран Трипчуновски, кој 90 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 426 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 354 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 495 | | | веќе видена

Нови 100 милиони евра добри земјава од Европската инвестициска банка (ЕИБ) наменети за поддршка на петпријатијатам со договор што беше потпишан денеска. – ...
сите 198 | | | веќе видена

Врз основа на анализата на болеста и опфатот со вакцинацијата, четвртиот бран е можен. Доколку се појави, болеста може повеќе да се појавува кај помладите ...
сите 345 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец дарувал крв 90 пати, но бил вратен од вакциналниот пункт без образложение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: