Фраер vs. лесна жена, шофериште vs. неспособна зад воланот - двојните стандарди за мажите и жените

 Светот чекори во 21-от век, брз технолошки напредок, чуда се случуваат на полето на медицината и секако летнавме во вселената и човекот стапна на Месечинита, ...
| | веќе видена | слични

Моника Стефановска е родена во 1991 година во Тетово. Дипломирала на Економскиот факултет (надворешна трговија) на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, а ...
| | веќе видена | слични

Сè повеќе родители се жалат дека нивното дете не прозборело има три или дури четири години. Развојот на говорот е индивидуален и има големи разлики меѓу ...
| | веќе видена | слични

Која е Ружица? Кога размислува за своето детство, секогаш ја преплавуваат убави спомени и чувства, па затоа вели дека имала среќно детство. Секој влегува ...
| | веќе видена | слични

Ако и вие сте дел од оваа генерација која е во очекување или веќе има внуци, но има и повозрасни родители кои тешко се снаоѓаат сами или пак знаете дека за ...
| | веќе видена | слични

 Родена сум во Белград, сум живеела во Охрид, Радовиш и во Скопје, а татко ми по потекло е од дојранско. Тоа што сум шетала насекаде од една страна значи дека ...
| | веќе видена | слични

 Вујковците и чичковците се тука за да ги разгалат децата, а мама и тато се тука за да ги вратат во ред. Нема дете што не е вљубено во својот вјуко или чичко, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фраер vs. лесна жена, шофериште vs. неспособна зад воланот - двојните стандарди за мажите и жените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: