Заев: Како што знаеме да им ги тутнеме мобилните за играње, така да ги тераме и да учат

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
| | веќе видена | слични

Печатените учебници се базата, со помош на електронските помагала учениците треба да се надградуваат. Mенталнатa концентрација и моторика за рачно пишување се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев од Тетово повторно порача дека учебници ќе има покрај нивните дигиталните форми, а процесот на дигитализација е давање шанса на развојот. ...
| | веќе видена | слични

Осовременувањето на образованието, според премиерот, е важно и за лицата со посебни потреби. -Уште еднаш сакам да потенцирам дека давајќи му шанса на развојот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
сите 637 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, в о последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а ...
сите 422 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 261 | | | веќе видена

Доналд Трамп се огласи во врска со снимката на која се гледа дека неговиот наследник, Џо Бајден користи „ливчиња со одговори“ за време на неодамнешната прес ...
сите 191 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 159 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Како што знаеме да им ги тутнеме мобилните за играње, така да ги тераме и да учат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: