СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица поднесуваат неосновани кривични пријави

Центарот за комуникации на СДСМ со нивниот шеф Зоран Заев се подлабоко тонат во своите лаги. Изминативе години не научија дека сто пати кажана лага не станува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестиот пакет на мерки на СДСМ се потценувачки за граѓаните и стопанството. Со шестиот пакет на мерки власта докажа дека нема слух за потребите и барањата ...
| | веќе видена | слични

Шестиот пакет на мерки на Заев нема да им помогне на затворените 6.200 компании и над 60.000 граѓани кои останаа без работа, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Многу фалби, малку помош. СДСМ се фали со 6-ти пакет мерки, кој е вреден само 17,8 милиони евра или само 0,15% од БДП. Овој таканаречен пакет мерки е срамен и ...
| | веќе видена | слични

Помошта на Заев наречена 6-ти пакет не е доволна да покрие ниту сметки за струја, мерките се потценувачки, се вели во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај преземените мерки, Состојбите на пазарот на трудот значително се влошија за време на пандемијата. Во вториот и третиот квартал заедно, бројот на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица поднесуваат неосновани кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: