Од коронавирусот во земјава починаа над 4.300 луѓе


6 копии

Во спортската сала А1 Арена – Борис Трајковски вчера започна вакцинацијата на пратениците со вакцината „Спутник В“, додека паралено продолжи и вакцинацијата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство вчера соопшти и дека епидемиолошката состојба предизвикана од коронавирусот последните денови се подобрува, се намалува бројот на нови ...
| | веќе видена | слични

Бројката на регистрирани нови случаи на заболени со Ковид-19 веќе неколку дена по ред е во намалување, но бројот на починати на дневно ниво и натаму е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Кичево на возраст од 73 и 74 години кои се на ред за имунизација, поради недостиг од вакцини ќе мора да почекаат додека не пристигне новата ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија денеска се регистрирани 33 лица починати од ковид-19 и уште 489 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Тестирани се 2.841 лица во ...
| | веќе видена | слични

Се намалува бројот на новодијагностицирани случи со Ковид, а намален е притисокот во болниците. Поради ова викендов ќе се затвораат дел од Ковид одделенијата ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 149.710, бројката на оздравени пациенти е 127.139, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од коронавирусот во земјава починаа над 4.300 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: