Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

5 копии

Скопје од денес добива нов јавен транспорт, а идејното сообраќајно решение е веќе изготвено. Сонот на скопјани стар 40 години почнува да се исполнува. ...
| | веќе видена | слични

Маж (39) утрово се заканил дека ќе скокне од 8-ми кат во зграда во Нов Белград. Сепак мажот се повлече во станот и си ги пресекол вените, а неколку пати си го ...
| | веќе видена | слични

Униформиран припадник на граничната полиција на Србија скокнал од мост на Сава, во пограничниот гран Сремска Рача, на Српско-босанската граница. Немилиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 268 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 491 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: