Реплек: До одржувањето на продолжението на годишното собрание на 22 април функционира досегашниот управен и надзорен одбор

По годишното собрание на Реплек АД одржано пред два дена, на 8 април и дезинформациите и погрешните толкувања кои кружат во јавноста, компанијата „Реплек“ ...
| | веќе видена | слични

„Македонска берза“ објави дека се организира јавна берзанска аукција за голем пакет на акции од страна на фармацевтската компанија „Реплек“. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Реплек, која со својот најпознат лек „Вентор“ ги лечи главоболките на граѓаните, деновиве им создава главоболка на акционерите. Дел од нив се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Со понудата за преземање, мнозинскиот сопственик на Комерцијална банка А.Д. Београд, словенечката НЛБ банка, не успеа да го надмине ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден акционер не побара разрешување на Управниот и на Надзорниот одбор на Реплек, тврдат денеска од компанијата во дополнување на известувањето во врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Акцијата на фармацевтската компанија „Реплек“ очигледно дека влегува во фокус на инвеститорската јавност. По објавата на „ Фактор “ дека мнозинството од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 600 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост и вчудовиденост ја ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 316 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 233 | | | веќе видена

Научниците изнесоа податоци за тоа колкав е реалниот број на починати од коронавирусот. Во светот има околу 7 милиони починати, што е двојно повеќе од ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реплек: До одржувањето на продолжението на годишното собрание на 22 април функционира досегашниот управен и надзорен одбор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: