Во Србија продолжува вакцинацијата на лица од регионот, гужва пред Саемот во Белград


На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За нас вакцинацијата не беше геополитичко прашање, за нас беше прашање на спасување човечки животи, рече претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју ...
| | веќе видена | слични

Си-Ен-Ен направи статија за Србија во која наведува дека Србија е земја која бесплатно ги вакцинира странските граѓани.Се наведува дека Србија стана регионален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројни светски медиуми минатиот викенд ја пренесоа веста дека Србија вакцинирала повеќе од 20.000 странци, а меѓу нив беше и американскиот економски сајт ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, даде интервју за американската телевизиска мрежа „CNN“ во кое што зборуваше за процесот на вакцинација против ...
| | веќе видена | слични

Илјадници странци, меѓу кои најбројни беа државјани на Македонија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, изминативе денови се вакцинираа против коронавирусот на ...
| | веќе видена | слични

Главна медиумска тема во БиХ: Вучиќ во Сараево победи со 3:0, а во Белград 6:0… (видео)Водителот Сенад Хаџифејзовиќ посветил специјална емисија по повод ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера голем број македонски граѓани беа вакцинирани во Ниш без да имаат закажано, денеска таму тргнаа стотици луѓе, но според извештаите на оние што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 446 | | | веќе видена

Европратеникот и потпретседател на бугарската ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи објави видео со кое го повторува ставот дека Македонија е ...
сите 488 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 198 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Ангел Димитов вели дека не е исполнето ништо од договорот кој Македонија и Бугарија го потпишаа. Според него, има огромен застој по сите ...
сите 105 | | | веќе видена

Бизнис коморите од Македонија неделава ќе имаат средба со Владата во обид да ја разубедат да им ја наметне еколошката такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија продолжува вакцинацијата на лица од регионот, гужва пред Саемот во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: