Случај Фрчкоски: Кој ќе го пополни амбасадорското место во Вашингтон?


Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, во гостување на радио „Лидер“ го коментираше одбивањето од страна на САД, Љубомир Фрчковски да стане ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утринава во емисијата на радио „Лидер“ гостуваше пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски кој што говореше за актуелните скандали кои што ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без разлика дали станува збор за амбасадор или слично треба да се одбере најквалитетниот кадар во моментов. Тука би се осврнал и на дипломатијата, во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски на „КликПлус“ ја коментираше информацијата дека Љубомир Фрчковски ќе биде следниот амбасадор на земјата во САД. Тој последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „Филибастер“ на радио Лидер гостуваше членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Стефан Андоновски. Тој кажа дека една од причините што Македонија нема почнато ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Стефан Андоновски во гостување во емисијата „Филибастер“ на радио Лидер кажа дека страшно е одбивањето на издавање на безбедносен ...
| | веќе видена | слични

Несудениот кандидат за амбасадор во САД Љубомир Фрчкоски пред скопскиот суд кој се занимава со граѓански спорови повеќе од една година води процес против ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор во Вашингтон, Васко Наумовски, во врска со ова стратешко дипломатско место за кое е врзан последниот скандал со професорот Љубомир ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешната изјава од Охрид, Антонијо Милошоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во македонското Собрание, на новинарско прашање во врска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случај Фрчкоски: Кој ќе го пополни амбасадорското место во Вашингтон?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: