ЕК предлага директива која треба да обезбеди еднакви плати за жените и мажите

Европската комисија денес претстави предлог директива за транспарентност на платите, која треба да обезбеди мажите и жените да бидат платени еднакво за еднаква ...
| | веќе видена | слични

Португалското претседателство со Советот на ЕУ организира самит за социјални прашања во мај, а на таа сесија се очекува Европската унија да усвои нови ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија има намера да воведе регулатива со која ќе се бара од поголемите компании да ги објавуваат платите на мажите и жените со цел да се намали ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Европската комисија планира да воведе регулатива со која поголемите компании во Европската унија ќе имаат обврска да објавуваат колкави се платите на мажите ...
| | веќе видена | слични

Најновото истражување на Bank of America за расната нееднаквост во Соединетите Американски држави кога станува збор за прераспределба на парите, открива некои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 447 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 229 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК предлага директива која треба да обезбеди еднакви плати за жените и мажите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: