Ситуацијата се нормализира: Facebook, Messenger и Instagram се враќаат во живот

Најголемите криминални кланови на Балканот, како тој на Веља невоља, кавачкиот и шкаљарскиот користеле посебна апликација за комуникација, пишува „Информер“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 319 | | | веќе видена

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков го чекаат 20 години затвор по изречените пресуди за двата предмети „Таргет-Тврдина“ и „Трезор“, но обвинет и осомничен е уште во ...
сите 115 | | | веќе видена

Зачестените инкриминирани случаи со фалсификување на македонските патни документи не само што отворија ново поглавје во криминалното портфолио на нашето ...
сите 345 | | | веќе видена

Инвеститорите најавуваат модерен центар кој ќе биде гордост на Скопје, архитекти и граѓански здруженија, пак, со писмо до премиерот бараат да се суспендира ...
сите 187 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ ги утврди измените и дополнувањата на Законот за здравствена заштита. Со измените се предлага цените во приватните болници да бидат ...
сите 142 | | | веќе видена

Нејмар тврди дека немал намера да го „провоцира“ Џошуа Кимих по вчерашниот натпревар помеѓу ПСЖ и Баерн Минхен, но дека „судбината“ така сакала, откако дел од ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ситуацијата се нормализира: Facebook, Messenger и Instagram се враќаат во живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: