Зибери: Ќе ги извршувам надлежностите согласно Законот за народен правобранител

Народниот правобранител ги штити слободите и правата на граѓаните гарантирани со Устав и со закон и во таа функција ќе биде мојот ангажман, вели новиот народен ...
| | веќе видена | слични

„Најлесно и е на Владата за секоја неуспешна реформа, за секој крах, пораз, да не речам дебакл да го обвини ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата. И така е најлесно за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Tри месеци по усвојувањето на Законот за спречување и заштита од дискриминација, Собранието ја усвои Одлуката за избор на членови на Комисијата за спречување и ...
| | веќе видена | слични

Помина тримесечје откако беше усвоен Законот за спречување и заштита од дискриминација во Законот, а сега се усвои и Одлуката за избор на членови на таа ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на Насер Зибери, Сихара Зибери Шабани била избрана за нотар во Скопје, непосредно пред неговиот избор за Народен правобранител односно додека во ...
| | веќе видена | слични

Констатирани се повреди на човековите права за 5,82% од 2019. во однос на 2018. година. Исто така, анализата покажува прифатените препораки бележат пад од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2019 година има зголемување на бројот на констатирани повреди на човековите права за 5,82 отсто, во однос на 2018-та година. Од друга страна, анализата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Ќе ги извршувам надлежностите согласно Законот за народен правобранител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: