Промена во органите на управување и надзор во Државна лотарија

4 копии

Денеска Македонска берза објави дека примерот на Хари Костов го следи и Илија Илоски, главен оперативен директор кој купи 1.000 акции на „Комерцијална банка“ и ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје преку Македонска берза информира дека Хари Костов , главен и извршен директор и претседател на Управниот одбор на Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Согласно Одлука на Одборот на директори на Македонска берза АД Скопје на друштвата АрцелорМиттал Скопје (ХРМ) АД Скопје и Благој Туфанов АД Радовиш, котирани ...
| | веќе видена | слични

Согласно член 38, точка 2 од Правилата за котација на Македонска берза известуваме дека Европа АД Скопје се стекна со 54 обични акции од Фершпед АД Скопје, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави со месеци, и овде во Собранието е деструкција, неодговорно дејствување на штета на граѓаните и државата и безобразно ширење невистини. ...
сите 300 | | | веќе видена

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 540 | | | веќе видена

Во денешното гостување на Телевизија Сител министерот за здравство рече дека во текот на наредната недела ќе се дискутира дали има потреба за дополнителни ...
сите 464 | | | веќе видена

Досега во преговорите со Република Бугарија не е разговарано бугарската етничка заедница да биде вметната во нашиот Устав и нема такво барање од бугарските ...
сите 241 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 540 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промена во органите на управување и надзор во Државна лотарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: