Со одлука на Путин: Мексико ќе добие 24 милиони дози од руската вакцина „Спутник V“

Мексико ќе добие 24 милиони дози од руската вакцина „Спутник V“ против ковид-19, изјави денеска мексиканскиот претседател, Андрес Мануел Лопез Обрадор . – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стевчо Јакимовски, претседателот на ГРОМ, инаку коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа во емисијата „Заспиј ако можеп“ на ТВ Алфа рече дека поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето што го направи „Блумбер“ покажува дека Македонија и Црна Гора се единствените земји од регионот кои немаат ниту една вакцина. Во наше друштво се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Србија денеска се доставени уште 9.360 дози од вакцината на „Фајзер“ и „Бионтек“ објави премиерката премиерка Ана Брнабиќ, додавајќи дека до крајот на ...
| | веќе видена | слични

На аеродромот во Сараево денеска пристигнаа првите 1.000 руски вакцини „Спутник Ве“, потврди министерот за здравство и социјална заштита на Република Српска, ...
| | веќе видена | слични

Германија е подготвена да нарача кинески и руски вакцини против ковид-19, со цел да го забрза процесот на имунизација во земјата. Само два милиона Германци ...
| | веќе видена | слични

Првата количина на руска вакцина „Спутник V“ против корона вирусот пристигна денеска во Република Српска, изјави Душко Перовиќ, шеф на Претставништвото на ...
| | веќе видена | слични

Кога се гледа седумдневниот просек на вакцинирани лица на 100 лица, Србија, според веб-страницата „Наш свет во податоци“ на Универзитетот во Оксфорд, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 492 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 235 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со одлука на Путин: Мексико ќе добие 24 милиони дози од руската вакцина „Спутник V“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: