Повеќе од 95 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19


7 копии

Во Албанија и во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на нови случаи со Ковид-19, јави дописничката на МИА. – Во изминатите 24 часа опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
8 копии
11 копии

Албанската министерка за здравство Огерта Манастирлиу најави дека според договорот со „Фајзер“, повеќе од 40 илјади дози од анти-ковид вакцината ќе пристигнат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Италија е регистриран помал процент на заразени со коронавирус во однос на бројот на тестираните, но нивото на инфекција и натаму е високо, што значи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение излезе со нови детали за, како што ја нарекуваат, коалицијата на премиерот Зоран Заев со поранешниот директор ...
сите 633 | | | веќе видена

Мислењето на Љубчо Георгиевски за решението околу актуелниот македонско- бугарски спор е негово лично мислење. Ние ниту некогаш сме преговарале ниту ќе ...
сите 113 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Амнестираниот Владо Бучковски, кој од позиција на министер за одбрана, докажано (и осудено) немаше дилема да тргува со воени делови во време на воена криза, ...
сите 115 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави вчера дека е повлечен авансот за кинеските вакцини, јас само можам да го потврдам тоа, истакна премиерот Зораан Заев денеска ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 95 милиони луѓе во светот се заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: