Официјална Приштина го осуди палењето на македонското знаме

3 копии

Македонското знаме гореше во Качаник затоа што претходно истото се случи со албанското знаме во Прилеп, на пријателскиот натпревар меѓу Македонија и Албанија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, не се сложува со реакцијата на раководството на ФФМ кое го осуди палењето на македонското знаме во Косово, пишува ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот на стадионот во Качаник го осудија и фудбалската федерација и министерството за внатрешни работи на Косово Косовската фудбалска федерација го осуди ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реагираше со соопштение во кое го осуди инцидентот по повод палењето на македонското знаме на фудбалскиот меч помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјална Приштина го осуди палењето на македонското знаме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: