Мицкоски: Заев, залудно пишуваш дека си Македонец


Не прашуваат што ќе сме правеле ако сме дојделе на власт. Еве директно и конкретно да ви одговорам. Прво ќе одговарате за велепредавство а потоа со сите сили ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска под мотото „Протест сега за да не биде предоцна“, пред Владата организираше, како што посочуваат, надпартиски протест со ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест пред Владата на Република Македонија истакна дека ова што сега го прави Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични

Тука не има и од ВМРО-ДПМНЕ, не има и партиски определени, и партиски не определени. Не има и Македонци, Албанци, Турци, Бошњаци, Срби, Власи, но едно нешто не ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното негово обраќање на протестот пред Владата на Република Македонија истакна дека од вчера на целата ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев е подготвен да прифати се, а единствената кочница е македонскиот народ и граѓаните на Македонија. Ова е моментот кога на Заев треба да му се случи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 543 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Заев, залудно пишуваш дека си Македонец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: